Ezen az ifjúsági csereprogramon fiatalok egy csoportja találkozik, hogy felfedezze, mit is jelent felnőttnek lenni a mai világban. Már nem azt jelenti, hogy az iskolából a munkahelyre megyünk, otthont teremtünk, amit házasság és gyerekvállalás követ, mint ahogyan az a szüleinknél volt. Abban a korban, amikor mi dolgozni kezdünk, a szüleink már majdnem 10 évvel közelebb voltak a nyugdíjhoz, már házasok voltak, mi pedig már megszülettünk. A társadalomnak ezek a korábbi generációs pillérei átalakulóban vannak (a házasság és a gyermekvállalás már nem prioritás) és sokkal több a komplexitás, ami olvasható úgy is, hogy több szabadság, de több bizonytalanság is. Abban az időben az utazás nem volt elfogadható, ha a "felnőtt dolog" előtt vágytál rá, komolytalan voltál. Összefoglalva, ma felnőttnek lenni nem ugyanaz, mint 30 évvel ezelőtt. De mit is jelent pontosan felnőttnek lenni 2024-ben?
Célok
A projekt célja, hogy összehozza a különböző hátterű és kultúrájú fiatalokat, hogy együtt felfedezzék és előmozdítsák az elfogadást. A nem formális tanulási módszerek célja a nyitottság az inklúzió erősítése. A művészeti ifjúsági vezetők segítségével közösen készítenek egy színdarabot, amely lehetővé teszi számukra, hogy kreatív módon megosszák az ifjúsági csere tapasztalatait.
Az ifjúsági csere célja, hogy a "mit jelent ma felnőttnek lenni?" különböző aspektusait perspektívába helyezze:
Tiszteletteljes meghallgatáson alapulva, minden véleményt és nézőpontot meghallgassunk és egy ösztönző beszélgetést folytassunk erről a témáról.
Megbeszéljük, hogy mit jelentett ez a szüleink és nagyszüleink számára, és mit a mi számunkra.
Éljünk át egy magával ragadó élményt azáltal, hogy különböző hátterű fiatalokat hozunk össze.
Közösen hozzunk létre egy színdarabot, amelyet a projekt végén nyilvánosan bemutatnak.
Feladatok
Az ifjúsági csere fő eszköze a színház, az improvizációs műhelyek és a "vázlatos kifejezési műhelyek" lesznek. A fiatalok egy hivatásos művész által vezetett színházi műhelyeken keresztül dolgozzák fel a felnőtté válás témáját. A kreatív megközelítés mellett a projekt különböző műhelymunkákat is tartalmazni fog, amelyek lehetővé teszik, hogy többet tudjunk meg a projekt témájáról, és hogy történetek, tapasztalatok és sok egyéb megosztásával gazdagítsuk a beszélgetéseinket.
- Animált viták (3D)
- World café
- Tematikus viták
- Generációk közötti találkozók
- Szerepjátékok
- Szabaduló szoba
Szállás
Complexe Saint-François: A Marche-En-Famenne-ben található komplexum egy nagy tárgyalóteremmel, egy gyönyörű szabadtéri területtel, egy közös konyhával és 2 fős kis szobákkal, valamint minden szükséges kényelmi felszereléssel (WC-k, zuhanyzók) rendelkezik.
Költségvetés
A szállás, étkezés és a programok költségeit fedezik, az utazási költségeket pedig az ERASMUS+ program átalánydíjának megfelelően térítik meg (275EUR / résztvevő összegig).
A projektet az Európai Bizottság támogatásával finanszírozták.