Az Egyesek folytatja a fiatalok támogatását
Az alábbi cikkben arra teszünk kísérletet,hogy összefoglaljuk az elmúlt pár év nemzetközi tanulási programjait és közösen ünnepljük elért sikereinket.
Az Egyesekkel több mint 25 éve foglalkozunk a fiatalok támogatásával. A 2022-es Erasmus+ akkreditációnk az ifjúsági munka területén az egyik fő eszköz volt ahhoz, hogy 2022 és 2024 között hozzájáruljunk az Egyesek víziójához - támogatjuk a fiatalokat abban, hogy képessé és felelősségteljes állampolgárokká váljanak, felfedezve erősségeiket és erőforrásaikat, tudatosan felhasználva azokat személyes és szakmai életük építéséhez, a gondoskodás, az együttműködés, a béke és a szabadság értékeire alapozva.
Projektünk különböző tevékenységeket hívott életre, amelyek egységesen működtek az ifjúságsegítők és a fiatalok támogatása érdekében. Ezek a tevékenységek magukban foglalták az ifjúsági cseréket, a képzéseket és a szakmai fejlődési lehetőségek más formáit, például szemináriumokat, közösségépítő és hálózatépítő rendezvényeket.
A projekt révén az ifjúsági munka helyi és nemzetközi szintű megerősítését tűztük ki célul, lehetőséget biztosítva a fiatalok és az ifjúságsegítők számára a fejlődésre, a tanulásra és a kapcsolatteremtésre.
Hatásunk - a projektünk főbb fénypontjai
Összesen 42 partnerszervezettel dolgoztunk együtt Európából és Európán kívülről az Akkreditáció 2022-ben, ami nagy hozzáadott értéket és sikert jelentett a projekt számára, mivel meg tudtuk tartani az egyensúlyt a megbízható, hosszú távú partnereinkkel való munka között, akik a nemzetközi hálózatokból (Alliance és CCIVS) csatlakoztak, amelyeknek részei vagyunk, de teret is teremtettünk új partnerek bevonására, új országok, közösségek és egyének elérésére. A partnereink nélkül szinte lehetetlen lett volna, hogy ennyi fiatalhoz és ifjúsági szakemberhez eljussunk, így ezúton is szeretnénk megköszönni azt a kemény munkát és elkötelezettséget, amit minden partnerünk letett az asztalra.
Összesen 15 tevékenységet szerveztünk 311 résztvevővel - ebből 2 ifjúsági csereprogramot (rövid távú nemzetközi lehetőségek fiatalok számára, hogy megtapasztalják, hogyan élhetnek együtt és dolgozhatnak közös projekteken) és 13 mobilitási tevékenységet ifjúságsegítők számára (képzések és szemináriumok, amelyek hozzájárulnak az európai ifjúsági munka fejlődéséhez.)
DreamShapers 3.0 - Ez az ifjúsági csereprogram a vállalkozói készségekre, a kultúrák közötti közösségépítésre és a kevesebb lehetőséggel rendelkező fiatalok képessé tételére összpontosított, hogy megtalálják erősségeiket, és képesek és készek legyenek ötleteiket tettekre váltani 8 ország 44 résztvevőjével.
Azóta már megtörtént a DreamShapers 4.0, és a DreamShapers 5.0-t 2025 nyarára tervezzük.
Glee It Up! - Ez az ifjúsági csereprogram az előadóművészet alapjait mutatta be a művészetek (történetmesélés, színház, mozgás és zene) eszközeinek és módszereinek felhasználásával, hogy örömet és jó közérzetet szerezzenek az egyéneknek és a közösségeknek, 6 ország 31 résztvevőjével.
Glee it Up! már harmadjára kerül megrendezésre 2025 nyarán.
Résztvevőink mondták:
„Csak csináld! Sokat fogsz tanulni magadról, és emellett nagyon jól fogsz szórakozni.”
„Életem egyik legjobb hete volt, az emberek, a zene, a tánc, minden ott volt, és úgy éreztem, hogy oda tartozom!”
„Ha szereted a művészeteket és szeretnél valami újat megtapasztalni, csak menj el - biztos vagyok benne, hogy nem fogod megbánni!”
Changemakers - Az Egyesek oszlopos képzése, amely a személyes fejlődésre és az önreflexióra összpontosít. Ez a képzés arra szolgált, hogy az ifjúsági munkával foglalkozó szakemberek elgondolkodjanak értékeiken, gondolkodásmódjukon és attitűdjeiken, elsősorban a csoportok vezetésével vagy a fiatalokkal való munkával kapcsolatban. A projekt keretében két alkalommal szerveztük meg ezt a képzést, összesen 58 résztvevővel. 2025 őszén pedig érkezik a Changemaker 7.0.
A résztvevők mondták:
„Ez egy csodálatos, kihívásokkal teli, érdekes program, ahol lehetőséged van megtapasztalni egy életre szóló kalandot és áttörést teremteni az életedben. Csodálatos élmény és lehetőség az erőteljes kapcsolatteremtésre és az életre szóló barátságokra.”
“Egyszeri és megismételhetetlen élmény volt.”
2023-ban és 2024-ben új témákat is befogadtunk a képzési portfóliónkba, többek között a fenntarthatóságot és a designgondolkodást - azzal a szándékkal, hogy az üzleti világból származó módszereket, megközelítéseket és gondolkodásmódot közelebb hozzuk az ifjúsági munka szakembereinek valóságához és kontextusához, mint például a Sustainers (fenntartható életmód), az Unlocked (tervezői gondolkodás az ifjúsági munkában) vagy a Designed For Life (karriertervezési módszertan ifjúsági munka szakemberei számára).
A projekt sikerét a Tempus Közalapítvány is elismeri, mivel a projektet jó gyakorlatként jelölték meg.
Készen állsz, hogy csatlakozz hozzánk?
Hisszük, hogy az általunk kínált tanulási és fejlődési lehetőségek átalakító erővel bírnak a fiatalok és az ifjúságsegítők számára.
A 2022-es akkreditációnk keretében nemcsak a fiatalok készségeinek és önbizalmának fejlődését segítettük, hanem hozzájárultunk egy erősebb, összetartóbb közösség kialakulásához az ifjúsági munka terén Magyarországon és nemzetközi szinten is.
Alig várjuk, hogy még több lehetőséget teremtsünk a fiatalok számára a fejlődésre - mind a helyi közösségünkben Nógrádban, mind globális szinten a partnereinkkel együttműködve.
Figyeld a jövőbeli projektjeinket csatlakozz hozzánk, tanulj és fejlődj velünk!